Macrae Colin: Biografija, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Anonim

Avtomobilske dirke so eden najbolj spektakularnih športov. Na takšnih tekmovanjih se lahko udeleži le dobro usposobljen športnik. Colina McRaeja avtomobili zanimajo že od otroštva.

McRae Colin
McRae Colin

Začetni pogoji

Človeka v veliki meri oblikuje okolje. Avtomobili, motocikli in druga vozila pritegnejo pozornost številnih fantov. Ko to zanimanje ohranjajo odrasli, je velika verjetnost, da bo mlada oseba dosegla spodobne rezultate. Colin McRae je pri dveh letih sedel v dirkalni avtosedež. To ni presenetljivo, saj je bil njegov oče slavni dirkač in večkratni prvak različnih relijev in avtokrosej. V tem trenutku je bila odločena o nadaljnji usodi otroka.

Prihodnji dirkač se je rodil 5. avgusta 1968 v družini petkratnega britanskega prvaka v reliju. Starši so živeli v škotskem mestu Lanark. Colin dedek je obdržal svojo avtomobilsko delavnico. Fant je tu preživel ves svoj prosti čas. Starejšim je pridno pomagal pri popravilu poškodovanih avtomobilov. Vedno sem pridno delal. Pravzaprav je šlo za pravo izobrazbo, ki je bila McRaeju v prihodnosti koristna. Že pri sedmih letih so mu predstavili motocikel. Ko je fant dopolnil štirinajst let, je kot motoristični dirkač osvojil prvi turnir v svoji karieri.

Slika
Slika

Turnirji in zmage

Leta 1985 je McRae iz motocikla prestopil na avtomobil. Za sodelovanje na prvem tekmovanju je moral prijatelja prositi za avto. Prvenec je bil neuspešen. Na preprosti progi se je mlademu dirkaču uspelo umakniti na rob ceste. Posledično je bila posadka na štirinajstem mestu. Naslednjo sezono na škotskem prvenstvu Colin svoje napake ni ponovil in v cilj prišel med najboljših deset. To je bila resna zahteva za nadaljnji uspeh. Takoj je dobil vzdevek "Flying Brick". Za boljše rezultate na dirkah morate imeti zanesljiv avtomobil z nastavljenim motorjem.

Za hitro popravilo dirkalnika je morala ekipa McRae zaposliti mobilni bencinski servis. Za delavnico mehanikov so prilagodili stari kombi. Leta 1990 je Colin na prvenstvu Združenega kraljestva zasedel tretje mesto, vozil je avtomobil znamke Subaru. Po tej zmagi so ugledni tekmeci začeli z njim ravnati s spoštovanjem in zaskrbljenostjo. Po številnih zmagah na različnih progah je leta 1999 McRae prejel dostojno ponudbo. Podpisal je pogodbo z ekipo Forda.

Slika
Slika

Osebno življenje in smrt

Slavni dirkač je ves svoj čas in energijo posvetil svoji najljubši zabavi. Tudi Colin je svojo bodočo ženo spoznal na tekmovanju. Alice Hamilton je bila navigatorka v posadki tekmecev. Prihodnja mož in žena nista iskala kompromisa. To jim ni preprečilo, da bi si uredili osebno življenje. Alice in Colin sta se poročila.

Septembra 2007 je Colin McRae umrl v letalski nesreči. Med pristankom je izgubil nadzor nad lastnim helikopterjem. Z njim je umrl šestletni sin.