Kristina Ilchenko: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Anonim

Ilchenko Kristina Sergeevna - znana ruska biatlonka, mojster športa Ruske federacije. Trikratni svetovni prvak v poletnem biatlonu med mladinci.

Kristina Ilchenko: biografija, ustvarjalnost, kariera, osebno življenje

Življenjepis

Prihodnji športnik se je rodil julija 1993 17. v ruskem mestu Labytangi. Christina je bila že od malih nog aktivna otroka in je ljubila šport. V polarnem mestu izbira odsekov ni bila zelo velika in deklica je bila vpisana v smučarski odsek. Christina je zelo uživala v smučanju, trenerji pa so v njej videli dober potencial. Kasneje je bilo odločeno, da se ta ustvarjalni talent razkrije v biatlonu, deklica pa je bila premeščena v lokalno mladinsko športno šolo, kjer so otroke trenirali v tem športu. Prvi mentor bodočega biatlonca je bil slavni zasluženi ruski trener Khamit Akhatov, nekdanji biatlonec tudi sam.

Christina se je pod vodstvom izkušenega učitelja hitro razvila in prerasla lokalno raven tekmovanja. V srednji šoli se je preselila v mesto Tjumenj, kjer je začela nastopati na domačih turnirjih v Rusiji in na tekmovanjih predstavljala regijo Tjumenja.

Slika
Slika

Poklicna kariera

Kljub zgodnjim uspehom in visokim rezultatom na mladinski ravni Ilčenko še dolgo ni mogel napredovati višje. Domače predstave so bile največje in dekle ni bilo povabljeno v reprezentanco.

Prvi nastop na mednarodni ravni se je zgodil leta 2014, ko je bila deklica povabljena v reprezentanco za sodelovanje na evropskem prvenstvu. Veselje ob težko pričakovanem dogodku je bilo kratkotrajno, Ilčenkovi rezultati so bili izredno nizki: v zasledovanju je zasedla le deveto mesto, v sprintu pa petnajsto.

Slika
Slika

Naslednje leto se je Kristina kot del reprezentance udeležila zimske univerzijade, kjer so bili tudi rezultati nizki. V množičnem štartu je zasedla le petnajsto mesto, v sprintu pa je bila slika videti lepša: deklica, ki je začela s 26. mesta, je dirko končala na šestem mestu.

Na odrasli ravni je še naprej nastopala na ruskem domačem prvenstvu in tu so bili uspehi bolj opazni. Ilchenko sicer nima visoke ravni streljanja, je pa ena najhitrejših smučark v državi, ki je svoje napake na tekmovanjih pogosto nadomestila. Leta 2015 je Christina osvojila prvo medaljo na državnem prvenstvu.

Slika
Slika

Istega leta je deklica prejela nenavadno ponudbo: povabljena je bila, da igra za belorusko reprezentanco. Že novembra se je udeležila svetovnega prvenstva, kjer je v zasledovanju zasedla 54. mesto. Do danes je to najboljši rezultat športnice v karieri.