Gilles Simon: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Gilles Simon je priznani profesionalni teniški igralec iz Francije. Finalist Davisovega pokala 2010 v reprezentanci. Zmagovalec 14 naslovov ATP v singlu.

Gilles Simon: biografija, ustvarjalnost, kariera, osebno življenje

Življenjepis

Prihodnji športnik se je rodil decembra 1984 27. v francoskem mestu Nica. Kot večina profesionalnih športnikov je tudi Simon začel trenirati zelo zgodaj. Starši so bodočo zvezdo dali teniški sekciji pri šestih letih. V otroštvu je treniral pri Fontaineu. Po končani šoli je vstopil v Nacionalni športni inštitut, ki se nahaja na obrobju Pariza. Tam se je začel zanimati za glasbo in začel igrati klavir na konservatoriju.

Kljub izjemni višini (183 cm) je bil v mladosti precej nižji od vrstnikov in je bil glede tega zelo zapleten. Številni mentorji akademije so verjeli, da Simon ni igral kariere teniškega igralca. Gillesa je navdihnil uspeh ameriškega športnika Michaela Changa, ki je v tenisu dosegel velike višine, hkrati pa je imel za ta šport relativno majhno višino (170 cm).

Poklicna kariera

Slika
Slika

Simon se je na profesionalnih teniških turnirjih prvič pojavil leta 2002. V sezoni je osvojil šest različnih ITF turnirjev. Dve leti kasneje je prvič obiskal turnir ATP, ki je bil v Metzu. Debi na najvišji ravni je spodletel, Gilles je na prvi tekmi izgubil proti bolj izkušenemu nasprotniku Marcu Giquelu.

Leta 2005 je športnik začetnik zmagal na ATP Challengerju in uspel priti na turnir v Casablanci. V tem tekmovanju se je Simon uvrstil v četrtfinale. Spomladi istega leta je športnik dobil "wild card", zahvaljujoč kateremu se je lahko udeležil prestižnega turnirja Roland Garos. A kljub upanju na športnika ni mogel napredovati po prvem krogu, kjer je brez večjega boja izgubil proti športniku iz Francije Olivierju Potiansu.

Slika
Slika

Igre v dvojicah Simonu še nikoli niso bile lahko, najvišji rezultat, ki ga je uspel doseči, je bil leta 2007. Potem je na svetovni lestvici teniških igralcev zasedel 137. mesto, še vedno je to najboljši rezultat slavnega Francoza. Leto kasneje je Gilles tudi kariero postavil najbolje v samskih. Nato je zasedel sedmo mesto na lestvici posameznikov. Do danes je v samskem položaju le na 55. mestu, v dvojicah pa na 296. mestu.

Slika
Slika

Za leto 2019 Simon nadaljuje svojo kariero in se je uspel udeležiti več pomembnih turnirjev, vendar ni dosegel velikega uspeha. Na turnirju v Avstraliji se je prebil v polfinale, a je zgrešil zmago proti mlajšemu in bolj energičnemu nasprotniku. Na OP ZDA se je Gilles v drugem krogu srečal z ruskim teniškim igralcem Andrejem Rubljovim, ki je v prvem nizu samozavestno premagal Francoza, nato pa se je Simon odločil, da bo zavrnil nadaljnjo udeležbo na turnirju.