Ksenia Perova: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Odličen šport zahteva, da človek v celoti koncentrira svojo fizično in psihološko moč. Veliko je odvisno tudi od kvalifikacij trenerja. Olimpijska prvakinja Ksenia Vitalievna Perova je že zgodaj začela trenirati lokostrelstvo.

Ksenia Perova

Začetni pogoji

Do nedavnega je veljalo, da so vaški otroci bolj zdravi od mestnih. Ta opažanja potrjujejo vojaška privlačnost in dosežki v športu. Ksenia Vitalievna Perova se je rodila 8. februarja 1989. Družina je živela v uralskem mestu Lesnoy. V tem naselju so bili med projektiranjem in gradnjo ustvarjeni vsi potrebni pogoji za športno vzgojo in šport.

Slika
Slika

Šolarji in mladi so imeli priložnost študirati v različnih sekcijah in klubih. Na notranjem drsališču je bil oddelek za likovno drsanje. V bazenu so bili angažirani plavalci in vaterpolisti. Na voljo so bili tudi dobri pogoji za trening rokoborcev in boksarjev. Ksenia Perova se je, tako kot večina njenih vrstnic, preizkusila v primernih oblikah. Igrala je košarko. Šel sem na led in se poskušal naučiti običajnih gibov umetnostnega drsanja. Udeležila se je plavalne sekcije. Vsi ti poskusi in testi niso pritegnili ali navdihnili.

Perova je v lokostrelski odsek prišla po naključju. Enkrat jo je tesna prijateljica povabila na trening. V športni šoli "Fakel" je bil postopek treninga nastavljen v skladu z vsemi pravili in predpisi. Sprva je deklica študirala brez večjega navdušenja. Orožje je padlo iz rok. Puščice so letele v povsem drugo smer. Trener, ki je v deklici videl potrebne lastnosti, se je zelo trudil, da se ni predala.

Slika
Slika

Prvi koraki

Po prvih uspešnih nastopih je Perova pridobila zaupanje v svoje sposobnosti. Intenziven trening je jemala kot nekaj samoumevnega. V določeni fazi svoje športne kariere je moral obetavni lokostrelec kombinirati priprave na tekmovanja in izpite v šoli. Ksenia je v rusko reprezentanco prišla, ko je bila stara šestnajst let. Mogoče je bilo pridobiti specializirano izobrazbo za začetnike. Po šolanju je vstopila na Uralski inštitut za telesno vzgojo.

Vsi turnirji in rezultati so jasno zapisani v biografiji Uralske športnice. Športna kariera Perove se razvija postopoma, brez vzponov in padcev. Treba je omeniti, da Ksenia pogosto zmaga zaradi svojih voljnih lastnosti. Leta 2008 je na evropskem prvenstvu postala bronasta v ekipnem prvenstvu in v posamični konkurenci zasedla deseto mesto. Leto kasneje je na svetovnem dvoranskem prvenstvu Perova osvojila ekipni bron, v posamičnem prvenstvu pa šele 23. mesto.

Na naslednjem turnirju, ki je bil leto kasneje v Italiji, je ruska ekipa postala evropski prvak in v zadnjem streljanju premagala špansko ekipo. V posamezni razvrstitvi se je Perova povzpela na 17. mesto. V zvezi s tem je pomembno opozoriti, da je natančnost puščice, ki zadeva cilj, odvisna od vremenskih razmer. Če veter enakomerno piha v eno smer, strelec, ki cilja, ustrezno popravi. Z leti se smer in moč vetra spreminjata, zato ne gre pričakovati visokih rezultatov streljanja.

Slika
Slika

Rezultati in napake

Lokostrelsko tekmovanje katere koli stopnje je skupinski šport. Vsak član reprezentance sam prispeva k skupni zmagi. Spomladi 2012 je Perova v posamični konkurenci osvojila naslov evropske prvakinje. Doseženi rezultat ji je zagotovil nastop v reprezentanci države za nastop na olimpijskih igrah v Londonu. Te olimpijske igre so bile izredno žalostne za ruske lokostrelce. Perova se ni uspela prebiti v četrtfinale, ekipa pa je na četrtem mestu ostala brez medalj. Deklice so zaradi pomanjkanja izkušenj doživele nadležen in žaljiv poraz. To diagnozo so postavili strokovnjaki.

Na svetovnem prvenstvu 2015 je rusko moštvo samozavestno osvojilo zlate medalje. Pomembno je omeniti, da so Rusi v polfinalnem streljanju "ustrelili" korejske lokostrelce. Ta zmaga je dala moč za nadaljnji boj. Dejstvo je, da v Koreji lokostrelstvo velja za nacionalni šport. Tam tudi v šolah preučujejo ustrezen predmet in obvladajo tehniko streljanja. V finalu je naša ekipa prepričljivo premagala atlete iz Indije.

Slika
Slika

Eseji o osebnem življenju

Na olimpijskih igrah 2016 v Riu de Janeiru so ruski lokostrelci osvojili srebrne medalje. Že znana in avtoritativna Ksenia Perova je bila nezadovoljna z doseženim rezultatom. Glavna ideja, namenjena novinarjem, je bila, da se športnik ne bi smel ustaviti v svojem razvoju. Treba je redno in namensko delati, izboljševati in loščiti slabosti.

Trenutno je glavna naloga ruske reprezentance osvojitev zlatih medalj na naslednji olimpijadi. Za dosego cilja je ustvarjena zadostna rezerva. Jeseni 2017 je Perova prejela naslov svetovnega prvaka. Trdo delo, ustvarjalnost in samozavest so glavni potencial ruskih lokostrelcev.

Osebno življenje Ksenije Perove se je zanesljivo in dolgo razvilo. Že nekaj let je zakonito poročena. Mož in žena vzgajata hčerko. Glava družine nima nič skupnega s športom. Perova je prejela medaljo za zasluge za domovino. Dobila je naziv zasluženi mojster športa Rusije. Športnik se pripravlja na naslednje olimpijske igre, ki bodo leta 2020.