Svetlana Mironova: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Ruska biatlonka Svetlana Mironova se je udeležila svetovnega prvenstva 2019. Med mladinkami športnica zaseda prvo mesto na svetu in v Evropi. Ruski mojster športa je prvak države.

Svetlana Mironova: biografija, ustvarjalnost, kariera, osebno življenje

Veliko upanja je vezanih na mlado biatlonko Svetlano Igorevno Mironovo. Uspešen začetek je z zlatom in bronom odprla na svetovnem turnirju, drugem in prvem mestu v evropskem prvenstvu. Posebnost športnika je odlična smučarska vožnja.

Pot do zmag

Biografija prihodnje slavne se je začela leta 1994. Deklica se je rodila 22. februarja v vasi Moryakovka v regiji Tomsk. Otrok je bil od otroštva rad glasbe, dobro se je učil, rad je bral. Vendar pa je bil glavni interes za Svetlano šport. Mironovo je pritegnilo tek na smučeh.

Nikolai Losev je postal prvi mentor dekleta. Takoj je videl potencial študenta. Trener je popolnoma dobro razumel, da učenka teži k višjim rezultatom, zato v trening vlaga v celoti. Kmalu je začel oddelka pošiljati na tekmovanje. Le leto dni po začetku pouka je Svetlana samozavestno zmagala med mlajšimi atleti.

Nikolaj Nikolajevič je predlagal, da se sposobna študentka preizkusi v biatlonu. Verjel je, da je v tem športu bolj verjetno, da bo dekle postalo najboljše. Sveta se je strinjala. Preselila se je v Jekaterinburg, da bi študirala na šoli olimpijskih rezerv.

Diplomantka je nadaljevala šolanje na Fakulteti za fizično kulturo, šport in mladinsko politiko Uralske zvezne univerze. Za vzor si je izbrala nemško biatlonko Magdaleno Neuner.

Dosežki

Od leta 2011 je častni trener Ruske federacije Mihail Viktorovič Šašilov postal novi mentor Mironove. Študent je zastopal regijo Sverdlovsk. Na mladinskih tekmovanjih svetovnega razreda je Svetlana nastopila v sezoni 2012-2013.

V 6-kilometrski štafeti v avstrijski Obertilliach je biatlonka zasedla prvo mesto skupaj z Victorijo Slivko in Ulyano Kaishevo. Zaostanek od tekmecev je bil skoraj pol minute. Na istih tekmovanjih je Svetlana v posamičnem sprintu osvojila bron.

Nov dosežek je bilo evropsko prvenstvo v kategoriji mladincev. Naslov prvaka Mironove je prinesla zasledovalna dirka. V sprintu je bila druga. Na svetovnem prvenstvu je deklico na Presque Isleu pričakal nepričakovan neuspeh. V sezoni 2013-2014 je neuspešen nastop športnika z najvišjih položajev potisnil daleč preko prvih deset.

Naslednja sezona je Svetlana vstopila v odraslo skupino. Vnaprej se je pripravila na okrepitev tekmovanja. Tekmece so odlikovale velike izkušnje, zato sezona 2015-2016 ni prinesla nobenih nagrad. Valery Medvedtsev je športnika pripravil na nove predstave. Pod njegovim vodstvom je biatlonec na pokalu države pokazal dobre rezultate. Športnik je bil vključen v ekipo, ki je zastopala Rusijo na pokalu IBU.

Nove perspektive

Mironova medalj ni prinesla, je pa pokazala dobre obete v desetkilometrski zasledovanju in šprintu na etapi v Martell-Val Martellu. Svetlana je bila četrta. V istem obdobju je potekalo evropsko prvenstvo. Od skoraj 90 udeležencev posamezne dirke na 15 km je ruski biatlonec zasedel peto mesto.

Obetavni udeleženec je bil povabljen v glavno ekipo na predolimpijski stopnji svetovnega pokala v Pyeongchangu. Športnik je bil kljub neuspešnemu nastopu razglašen za 2. stopnjo štafete. Deklica je zamudila olimpijske igre. Po mnenju športnih analitikov pa je Svetlana v celoti pripravljena na naslednje olimpijske igre. In te igre ji bodo prinesle številne nagrade.

Zaenkrat je športnica nezadovoljna s strelskim uspehom. A pred njo je še veliko dirk. To ji bo omogočilo, da se v celoti pripravi na igre na Kitajskem.

Aktivno dekle vodi stran na Instagramu. Redno posodablja fotografije, da oboževalce obvešča o novostih. Naloži slike z dopusta, s trening kampov in treningov. Svetlana svoje vtise o prebranih knjigah deli z naročniki. Znano je, da je njen najljubši pisatelj Dostojevski, rada ima Bradburyja in Puza. A biatlonka se ne mudi govoriti o svojem osebnem življenju.

Na njenem računu ni niti ene slike z izbranko. Zato oboževalci verjamejo, da Svetlana nima romanov z nikomer. In sama športnica je že večkrat priznala, da je najbolj navdušena nad svojo športno kariero. Zaenkrat Mironova nima ne moža ne družine.

Načrti in njihova izvedba

V Oberhofu Svetlana v sprintu ni pokazala najboljših rezultatov. Leta 2018 je 21. februarja na 6. etapi državnega biatlonskega pokala v Tjumenu Mironova postala tretja na sprint tekmi. Bila je vključena na seznam športnic za zaključni trening v Sankt Peterburgu.

Za svetovno prvenstvo v Östersundu sta se bistveno izboljšala kakovost ognja in hitrost požara. Športnik je veliko treniral.

Novembra 2019 je na tekmovanjih "Biser Sibirije", ki so potekala v Tjumenju, Mironova na testnih štartih pokazala odličen potencial in zmagala v obeh sprintih. Dobila je vstopnico za evrokup.

O premoči Svetlane na progi ni bilo dvoma. Med streljanjem je na splošno pogrešala vsako dirko. To je dodalo intrigo tekmovanju, ne da bi vplivalo na končne rezultate.

Mironova je znova dokazala, da upravičeno trdi, da je najhitrejša biatlonka v državi. Deklica je pokazala pripravljenost, da okrepi prednost pred tekmeci na progi. Športnik je v dveh začetkih dosegel največ točk. To ji je zagotovilo izbor neposredno na svetovno prvenstvo.