Alexandra Sergeevna Soldatova: Biografija, Kariera In Osebno življenje

Kazalo:

Alexandra Soldatova je že nekaj let članica ruske državne reprezentance v ritmični gimnastiki. Večkrat je imela priložnost osvojiti zmage na turnirjih in osvojiti medalje različnih imen. Soldatova je trikratna svetovna prvakinja, dvakrat evropska prvakinja. Alexandra ima edinstvene fizične lastnosti in veliko časa posveča treningom. Ključ do njenega uspeha je trdo delo in koncentracija na cilje.

Alexandra Sergeevna Soldatova

Iz biografije Aleksandre Soldatove

Prihodnja ruska telovadka se je rodila 1. junija 1998. Njena domovina je mesto Sterlitamak. Od mladih nog je Soldatovo odlikovalo dobro raztezanje, plastičnost in prožnost. Alexandra se je začela ukvarjati z ritmično gimnastiko od petega leta dalje. Prvi trenerki deklice sta bili Irina Kievets in Olga Nazarova, ki sta delali v mestu Puškino. Preden se je pridružil reprezentanci, je Sasha treniral v Dmitrovu s trenerko Anno Shumilovo.

Leta 2011 so Alexandra Soldatova, Daria Kondakova in Evgenia Kanaeva nastopile na klubskem svetovnem prvenstvu na Japonskem za klub Gazprom. Tu je Alexandra zasedla prvo mesto v prestižni ekipni konkurenci.

Leta 2012 se je Soldatova odlikovala na evropskem prvenstvu v Nižnem Novgorodu. Deklica je pokazala najboljši rezultat v vajah s trakom in zasedla prvo mesto na lestvici v mnogoboju med mladinkami.

Kariera Aleksandre Sergeevne Soldatove

Na začetku sezone 2014 je bila Alexandra že v rezervnem moštvu državne reprezentance države. Na mednarodnem turnirju v prestolnici Rusije je Soldatova zasedla tretje mesto. Nato je na odru svetovnega pokala, ki je potekal v Debrecenu, osvojila medaljo najvišjega standarda in postala najboljša telovadka v vajah s trakom in palicami. Soldatova je bila ena izmed nagrajencev v etapah svetovnega pokala v Corbei-Esonu.

Aprila 2014 je Soldatova na turnirju Baltic Hoop v Rigi vzela štiri od petih možnih zlatih medalj. Napako je storila le pri vaji z žogo, pri čemer je pokazala četrti rezultat v tej obliki.

Avgusta istega leta je Alexandra v Braziliji zmagala v vseh vrstah telovadk.

Državno prvenstvo 2014 je prineslo uspeh tudi Vojniku. V ekipi se je uveljavila in v mnogoboju zasedla častno tretje mesto. Deklica je pogrešala le priznane voditelje reprezentance.

V naslednjih letih je Soldatova večkrat razveselila oboževalce s svojimi športnimi dosežki in zabeležila številne nagrade različnih imen na ruskih in mednarodnih turnirjih. Na svetovni pokal 2017 se je moral športnik pripraviti v pogojih okrevanja po poškodbi.

Osebno življenje telovadca

Ljubitelji športa menijo, da je Soldatova ena najlepših telovadk današnjega časa. O njenem osebnem življenju se govori veliko, vendar vsem govoricam ni mogoče zaupati. Fotografije Aleksandre, kjer je upodobljena skupaj z mladim moškim, so bile v omrežju objavljene že večkrat. Vendar je mogoče, da je to le eden od Aleksandrinih prijateljev.

Slavni telovadec namerava pridobiti dobro izobrazbo in se naučiti voziti avto. Ima pa zelo malo časa za študij. Soldatova poskuša vsako prosto minuto izkoristiti za izboljšanje svojih sposobnosti v gimnastiki.