Veniamin Tayanovich: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Veniamin Tayanovich je slavni sovjetski plavalec, evropski in svetovni prvak. Na olimpijskih igrah v Barceloni leta 1992 je reprezentanci prinesel dve nagradi - "srebrno" in "zlato". Tayanovich je osvojil vse nagrade na štafetnih tekmah prostega sloga.

Veniamin Tayanovich: biografija, ustvarjalnost, kariera, osebno življenje

Biografija: zgodnja leta

Veniamin Igorevich Tayanovich se je rodil 6. aprila 1967 v Ufi. Vse svoje otroštvo je preživel v prestolnici Baškirije. V prvi razred so starši vpisali Veniamin v Otroško-mladinsko športno šolo Burevestnik pri mestni hiši telesne kulture. Športna šola se je specializirala za plavanje (zdaj - SSHOR št. 18). Benjamin se je udeležil različnih tekmovanj in večkrat osvojil nagrade.

Slika
Slika

V starosti 18 let se je Tayanovich preselil v Samaro, kjer je bil vpisan v vojaški športni klub. Tam je Benjamin študiral pod vodstvom slavnega trenerja Genadija Tureckega. Takrat je veljal za enega najboljših strokovnjakov za prosto plavanje v ZSSR. Tayanovich je treniral z njim do upokojitve iz velikega športa.

Kariera

Tayanovich je svoje prve odmevne uspehe v športu začel prikazovati pri 18 letih. Potem je postal veslaški prvak v štafeti na 200 m prosto. Leto kasneje je bil Benjamin na igrah dobre volje tretji v štafeti 4x200 m.

Tri leta kasneje je v Talinu zmagal na mednarodnih tekmovanjih. In kmalu je Benjamin osvojil srebro na 200 m plavanju na tekmi med reprezentanco držav in ZSSR.

Leta 1990 se je ponovno udeležil Iger dobre volje. Potem pa Benjamin ni mogel ponoviti uspeha izpred štirih let. Plavalec je odnesel "bron", a v dveh štafetnih dirkah hkrati: 4x100 m in 4x200 m.

Slika
Slika

1991 je bilo za Tajanoviča uspešno. Najprej je postal prvak Spartakiade narodov ZSSR na razdalji 100 m. Nato je na istem tekmovanju osvojil srebro v plavanju na 200 m. Istega leta je Veniamin postal drugi na Svetovno prvenstvo v štafetah 4x100 m in 4x200 m. Malo kasneje je bil na podobnih razdaljah v okviru evropskega prvenstva že prvi.

Slika
Slika

Leta 1992 je Veniamin briljantno osvojil prvenstvo CIS. Zlato je vzel tudi na svetovnem prvenstvu. Istega leta so bile v Barceloni poletne olimpijske igre. Kljub temu, da zveza dejansko ni več obstajala, v nacionalnem športu pa tudi v državi je zavladal kaos, so športniki vseeno uspeli pokazati spodoben rezultat. Tajanovič je postal olimpijski prvak v štafeti 4x200 m, srebro pa je osvojil tudi na razdalji 4x100 m. Istega leta je zaključil svojo športno pot.