Kevin Anderson: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Anonim

Kevin Anderson je slavni južnoafriški teniški igralec, ki je zmagal na številnih profesionalnih tekmovanjih. Leta 2017 je bil športnik med finalisti turnirja za Grand Slam.

Kevin Anderson: biografija, ustvarjalnost, kariera, osebno življenje

Kevin se je rodil spomladi 1986 v Johannesburgu. Njegova starša Michael in Barbara Anderson sta inženirja. Teniški lopar je bil v rokah dečka, ko je bil star 6 let, njegov prvi tekmec na igrišču pa je bil najmlajši član družine - brat Gregory. Brez razloga je tenis eden izmed petih najbolj priljubljenih športov v Južni Afriki.

Zahvaljujoč ljubezni do tenisa, ki jo je fantom vcepil njegov oče, in dolgoletnim trdim treningom so najstniki prišli do dobrih rezultatov. Dolgo so nastopali v svoji domovini kot mladinci, dokler se niso preselili v ZDA. Tam sta brata poleg visokošolskega izobraževanja igrala še za študentsko ligo in v Illinois prinesla veliko zmag. Kevin je poleg glavnega športa dokazal uspeh v atletiki in 800-metrski tekaški razdalji.

Po prejemu diplom je bil Gregory povabljen na delo v New York Tennis Academy, Kevin pa je začel profesionalno športno pot.

Slika
Slika

Profesionalni šport

18-letnega Andersona so prvič opazili leta 2004 na turnirjih serije "futures". Prvi nastop je bil za športnika uspešen. Po treh letih se je dobro izkazal v seriji Challenger. Uspehi teniškega igralca so mu omogočili, da se je uvrstil na mrežo turnirjev ATP in prinesel novo zmago na ameriškem turnirju na trdem turnirju in tekmovanjih v New Orleansu.

Leta 2008 se je Kevin uvrstil na turnir za Grand Slam v Avstraliji, a je bil po prvem krogu izpadel. Po dveh mesecih pa se je športnik rehabilitiral in v finalu turnirja ATP v Las Vegasu premočno zmagal. Vsi njegovi nastopi na igrišču niso bili uspešni, toda zahvaljujoč kvalifikacijam za seštevek sedmih zaporednih osvojenih tekem se je Anderson uvrstil v finale in končal na seznamu 100 najboljših teniških igralcev sveta. Na turnirju v Wimbledonu se je uspel uvrstiti v četrtfinale tekmovanja. Teniška igralka je sodelovala na olimpijskih igrah 2008, ki so bile v kitajski prestolnici. In čeprav je južnoafriški športnik na posameznih tekmovanjih skoraj takoj izpadel, je v dvojicah dosegel 2. krog.

Leta 2009 je Kevin samozavestno zmagal na glinenem Challengerju v San Remu, od takrat je glina njegova najljubša podlaga. V tem obdobju so športnika spremljali neuspehi, njegova svetovna uvrstitev pa je padla na 161. mesto. A že naslednje leto je na trdem moštvu osvojil Challenger in bil med polfinalisti Atlante.

Slika
Slika

Na vrhuncu slave

2011 se je izkazalo za prelomnico za teniškega igralca. Poleg tega, da je športnik postal najboljši na igriščih v Johannesburgu, je prvič zmagal na turnirju ATP. Anderson se je na nastopih v Miamiju uvrstil v četrtfinale in zasedel 32. mesto na lestvici najuspešnejših teniških igralcev sveta.

Leto 2013 je postalo najuspešnejše v biografiji športnika. Uvrstil se je v finale avstralskega prvenstva, nato je v Maroku postal finalist in svoj prejšnji uspeh ponovil v Atlanti. Kevin je dosegel 4. etapo Roland Garrosa in 3. krog Wimbledona. Po vsoti kazalnikov je bil Anderson med 20 najboljših igralcev na svetu.

Leta 2014 je z zmago na turnirju ATP v ZDA znova prepričal ljudi o sebi. Odlična tehnika in številni novi uspehi so tenisača dvignili na 12. vrsto svetovne lestvice.

Naslednji dve leti za športnika nista bili preveč uspešni. Preganjale so ga poškodbe, zmage pa so se menjavale s porazi. Na Grand Slam tekmovanjih se je teniški igralec komaj prebil v 3. krog, kar je takoj vplivalo na njegovo gledanost. Kevin ni mogel ostati v top 50 in je končal na 67. mestu.

Slika
Slika

Športnik je zamudil začetek sezone 2017, a se je na pokalu v Estorilu uvrstil v polfinale. Na tekmovanjih v Franciji je dosegel 4. krog, na turnirju v Washingtonu pa je prvič prišel do finala in se povzpel na 15. mesto lestvice najboljših teniških igralcev na planetu. V finalu US Opena se je Anderson izkazal za najmanj naslovljenega športnika v celotni zgodovini turnirja, kar mu ni preprečilo dobrega rezultata.

Leta 2018 je teniška igralka prišla do finala turnirja v Punah in se izkazala za najboljšo na newyorških tekmovanjih. Postal je polfinalist v madridskem tekmovanju in uspešno začel na prvenstvu v Wimbledonu. Ko je prišel v finale, je postal prvi Južnoafričan, ki je od leta 1985 dosegel tako visok rezultat. V seštevku rezultatov leta med najboljšimi loparji sveta je bil Anderson na 5. mestu.

Športnik je sezono 2019 odprl z zmago na turnirju v Punah. Po tem se je udeležil avstralskega prvenstva in dosegel 3. krog prvenstva v Wimbledonu.

Slika
Slika

Kako živi danes

Andersonu je uspelo razbiti mit o bogatih teniških igralcih. Če pogledamo nazaj, lahko rečemo, da se je pot do profesionalnega športa za Kevina izkazala za trnovo in vijugasto. Ko se je povzpel na vrh slave, je premagal številne težave in ovire, vendar je izkoristil priložnost, ki mu jo je dala usoda. Vse njegove zmage so rezultat trdega dela. Značilnost športnika je njegova visoka rast - 203 centimetrov, v povezavi s tem pa so igralca preganjale težave s koleni, ki so se jim kasneje pridružile številne operacije komolca, ki so vplivale na kakovost servisa.

Danes Kevin hvaležno govori o svojem očetu, ki ga je pripeljal v šport in ga ves čas podpiral. Michael Anderson, ki je bil velik ljubitelj tenisa, se je sam naučil igrati iz knjig in začel trenirati otroke, sanjajoč o tem, da bi postali vrhunski igralci. Njegova ključna odločitev je bila, da je sinove poslal na študij, kljub temu da družina ni imela dovolj denarja.

Zdaj Kevin živi v ameriškem mestu Gulf Stream na Floridi in trenira v enem od klubov v Chicagu. O njegovem osebnem življenju je znano, da je leta 2011 športnik vezal vozel. Golfer Kelsey O Neil je postal njegova žena. Deklica se je ukvarjala s športom v študentskih letih, ko je bila na fakulteti, kjer je spoznala svojega bodočega moža. Prejela je poklic računovodje, vendar ne dela po svoji posebnosti. Deklica se šali, da raje "šteje denar svojega moža kot tujce." Zakonca poskuša z zakoncem ustvariti nove projekte. Nekoč je vodila svojo spletno stran in spletni dnevnik Tour with Wife, poskušala je prispevati k podpori športa.

Prosti čas Kevin preživi ob branju knjig ali igranju kitare. Tudi avtomobilske dirke so njegov hobi. V zadnjem času je teniški igralec pozoren na okoljska vprašanja in se zavzema za zmanjšanje uporabe plastike, tudi na tako znanih tekmovanjih, kot je Wimbledon.