Fourcade Martin: Biografija, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Najbolj znan biatlonec na svetu. Olimpijski prvak, večkratni zmagovalec mednarodnih pokalnih tekmovanj. Francoski "mušketir" Martin Fourcade je osvojil vse možne športne višine. Toda pri tem se ne bo ustavil.

Martin Fourcade

Iz biografije Martina Fourcadea

Martin Fourcade se je rodil 14. septembra 1988 v majhnem francoskem mestu Ceret, ki leži v vznožju Pirenejev. Je srednji otrok v družini. Martin ima dva brata. Starejši Simon je v biatlonu dosegel pomemben uspeh, čeprav mu je bilo vsako leto težje tekmovati z Martinom.

V družini je bilo od nekdaj vzdušje ljubezni in spoštovanja do športa. In to ni presenetljivo - Martinov oče je dolga leta delal kot trener zimskih športov. Starši so fante spodbujali, da se ukvarjajo s športom, jim poskušali vzbuditi zanimanje za šport.

Martin v biatlon ni prišel takoj. Sprva se je aktivno ukvarjal s hokejem in deskanjem na snegu. Sem pa že od nekdaj rada smučala. Zreli Simon, starejši brat bodočega prvaka, se je zanimal za biatlon. In Martin se je pridružil svojemu bratu, ko je dopolnil 14 let. Družinske tradicije so igrale odločilno vlogo v športni biografiji Fourcade.

Športna kariera Fourcade

Začetni biatlonec je bil v reprezentanco sprejet leta 2006. Takrat še ni bil prepričan vase. Vendar je Martin že leta 2007 na svetovnem mladinskem prvenstvu osvojil bronasto medaljo. Zmaga je navdihnila biatlonca, čeprav je moral še veliko delati na poti do bližajoče se slave.

Športna skupnost si je Fourcade podrobno ogledala leta 2010, ko je na svetovnem pokalu osvojil tretje mesto. In dve leti kasneje je Martin naenkrat osvojil dve prestižni biatlonski nagradi: dva kristalna globusa. V naslednjih letih so takšne nagrade Fourcadeu in njegovim oboževalcem postale nekaj znanega in niso povzročile začudenja.

Leta 2014 je francoski športnik svoje ime vpisal v zgodovino olimpijskih iger. "Zlato" je vzel na dveh vrstah tekmovanj hkrati: na individualni dirki in prestižni zasledovalni dirki.

Naslednja sezona za Fourcade ni bila nič manj uspešna. Pet zlatih pokalnih medalj in še en Kristalni globus so dopolnili šampionsko kasico. Vsaka nova sezona prinaša Fourcade stalni uspeh. Kot prvi biatlonec svojim tekmecem skoraj nikoli ne daje priložnosti in le redko ostane zunaj stopničk.

Poznavalci biatlona in strokovnjaki vedno opažajo nenehno rast športnikovih spretnosti. Odlikujejo ga brezhibna smučarska tehnika, odlično obvladovanje taktičnih tehnik in stabilno streljanje. Vse to je postalo mogoče ne le zaradi naravnih nagnjenj Fourcadea: Martina odlikuje neverjetna vztrajnost pri doseganju ciljev in neverjetno trdo delo.

Osebno življenje Martina Fourcadea

Francoski prvak izjemno nerada deli dogodke iz svojega osebnega življenja z drugimi. Tisti, ki ga dobro poznajo, se mu zdijo zaljubljeni in zelo čustveni. Pravijo, da je Martin v svoji mladosti zaradi goreče strasti do dekleta skoraj nehal ukvarjati s športom. Nihče ne ve, zakaj je Fourcade na koncu ostal v biatlonu, a na srečo svoje oboževalce se je v zadnjem trenutku premislil.

Martin je že nekaj let v civilnem zakonu. Njegova izbranka je bila mlada učiteljica po imenu Helene. V intervjuju ponosno pokliče njeno ženo, čeprav se mladim ne mudi skleniti uradnega zakona. Helene vedno podpira Martina, pomaga pri pripravah na pomembne začetke in strastno navija za svojega ljubljenega.

Septembra 2015 se je družini Fourcade rodila hči Manon. Sorodniki in prijatelji ugotavljajo, da je kot dva graha v stroku kot njen oče. Marca 2017 je Martin spet postal oče. Njegova druga hči se je imenovala Iness. Martin ima rad svoje hčere in čaka trenutek, ko ju bosta lahko vzela s seboj na športna tekmovanja.