MFM - 2016: Pregled Tekme Belorusija - Češka

Dan pred novim letom 2016 naj bi mladinska hokejska reprezentanca Belorusije igrala zadnjo tekmo skupinskega dela svetovnega prvenstva. Tekmeci beloruske ekipe so bili njihovi vrstniki s Češke.

MFM - 2016: pregled tekme Belorusija - Češka

Beloruska reprezentanca je izgubila vse možnosti za uvrstitev v končnico svetovnega mladinskega hokejskega prvenstva 2016. Čehi pa so potrebovali zmago, da bi zasedli višje mesto v skupini B.

Tekma se je začela s prednostjo češke reprezentance, a je ta prvi strel v cilj izvedla šele po 10 minutah. Tudi beloruski hokejisti se niso odlikovali z veliko streli na vrata Čehov, vendar so se možnosti za zadetek še vedno pojavljale pri čeških vratih. Prvi zadetek na tekmi so v 16. minuti dosegli Čehi, kar pa ni sledilo poteku srečanja. Shimon Stranski je realiziral izhod dva na ena. Ob koncu obdobja so Čehi pritisnili reprezentanco Belorusije do vrat, vendar se rezultat na semaforju pred odmorom ni spremenil.

V drugi tretjini ni minila niti minuta, ko je branilec beloruske reprezentance Stepan Falkovsky realiziral srečanje z vratarjem. Semafor je osvetlil izid neodločenega rezultata 1: 1. Po tem so ekipe začele igrati odprti hokej in hitro prečkale srednjo cono. V 31. minuti je Belorusija znova zadela. Yegor Shangovich je spoznal večino. Čehi so se hitro odzvali. Dominic Lakatos je nekaj minut kasneje za met z modre črte zamenjal klub in rezultat je znova postal enak (2: 2). Vendar je ekipa Belorusije vseeno vzela odmor in povedla. Tudi tokrat je bila uresničena številčna prednost. V 38. minuti je Vladislav Goncharov z najmočnejšim metom z modre črte prisilil vratarja Češke v kapitulacijo.

V zadnjih dvajsetih minutah je češka reprezentanca občutno povečala aktivnost pred nasprotnikovimi vrati, kar je obrodilo sadove. V 53. minuti je Jiri Smeikal in nekaj minut kasneje Radik Vesely zagotovil prednost Čeh, zadel je na ploščku. Na semaforju je bilo prikazanih številk 4: 3, kar kaže na prednost mladih čeških hokejistov.

Beloruska reprezentanca je ob koncu srečanja umaknila vratarja, a je to pripeljalo šele do petega zadetka češke reprezentance. Odlikoval se je Dominik Mashin, ki je ugotovil končni rezultat srečanja - 5: 3 v korist češke ekipe.