Aleksander Balandin: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Anonim

Aleksander Sergeevič Balandin je znani ruski športnik, telovadec, zasluženi mojster športa Rusije, član ruske državne reprezentance v umetniški gimnastiki.

Aleksander Balandin: biografija, ustvarjalnost, kariera, osebno življenje

Življenjepis

Alexander Balandin je telovadec, ki se je rodil 20. junija 1989 v Kareliji, in sicer v Petrozavodsku. Od otroštva se je Saša rad ukvarjal s športom in pri petih letih ga je mati poslala v oddelek za gimnastiko. Sasha je vedno pokazala voljo do zmage in trdo delala.

Slika
Slika

Carier start

Kmalu je Sasha dosegel odlične rezultate in lahko dosegel najvišjo stopnjo profesionalnosti, udeležil se je mednarodnih tekmovanj, že leta 2007 je Sasha zasedel 3. mesto na svetovnem pokalu. Na 10. svetovnem pokalu, ki je bil v Moskvi, je Sasha zasedel prvo mesto, v 11. letu pa je postal zmagovalec ruskega prvenstva.

Slika
Slika

V 12. letu je na evropskem prvenstvu Aleksander zasedel 2. mesto. V športni karieri Balandina na olimpijskih igrah ni zmag: Saša se je želel uvrstiti na seznam udeležencev, vendar je svoje mesto prepustil Konstantinu Plužnikovu.

Huda poškodba

Na žalost je Balandin v ruskem pokalu, ki je potekal v Jekaterinburgu, neuspešno pristal in se poškodoval v stegenski kosti, zato se je moral tekmovanje umakniti. Aleksander je preživel dve večji operaciji, ki sta minili brez težav.

Slika
Slika

Po operacijah so Sašo poslali v moskovski sanatorij. Balandin si je hitro opomogel in nadaljeval s treningi v prejšnji formi. Po obnovi je Aleksander zapletel svoj nastopni program in zakompliciral nekatere elemente.

Nastop na olimpijskih igrah

Bližal se je najpomembnejši trenutek v Balandinovi karieri - olimpijske igre, ki so bile v Angliji 12. leta, prav Saša je postal glavni kandidat za sodelovanje. Žal na teh olimpijskih igrah športnik ni osvojil niti ene medalje.

Slika
Slika

Sodniki, športniki in gledalci so soglasno trdili, da si Aleksander zasluži srebrno medaljo. Na tej olimpijadi je Aleksander zasedel le 4. mesto, zmaga je bila zelo blizu.

Druge olimpijske igre

Leta 2014 je Balandin na evropskem prvenstvu osvojil dve zlati medalji, eno v posamični konkurenci in drugo v ekipni konkurenci. Po tekmovanju je Aleksander moral na operacijo, pretekla poškodba je terjala svoj davek.

Slika
Slika

Po operaciji se je Sasha vrnil na trening, vendar jih je preživel na pol poti. Pozabiti je bilo treba na olimpijske igre, ki so bile v Riu de Janeiru, v 16. letu. Sasha je razumel, da je to zadnja priložnost za olimpijske igre, Balandin je končal svojo športno kariero.

Zdaj Sasha dela kot trener na Šoli za višje športne spretnosti.