Satoko Miyahara: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Japonski drsalec Satoko Miyahara nastopa v enojnem drsanju. Športnik je srebrni na svetovnem prvenstvu 2015. Postala je prvakinja in dvakratna vice prvakinja štirih celin. Deklica je dvakrat zmagala na državnih tekmovanjih med mladinkami in štirikrat osvojila zlato v državnem prvenstvu.

Satoko Miyahara: biografija, ustvarjalnost, kariera, osebno življenje

Japonski samski igralec Satoko Miyahara je leta 2013 osvojil azijski pokal.

Začetek poti do zmag

Biografija prihodnje slave se je začela leta 1998. Otrok se je rodil v Kjotu 26. marca v družini zdravnikov. Oče se je ukvarjal z zdravljenjem pljučnih bolezni, mati je zaslovela kot raziskovalka krvnih bolezni. Mladi so se spoznali v bolnišnici, kjer sta oba delala.

Uradno sta postala mož in žena, leto kasneje pa sta dobila hčerko. Deklica je redko videvala starše, saj sta oba ves čas posvečala delu v bolnišnici. Satoko je vse dni preživela v vrtcu blizu njihovega delovnega mesta. Stari starši so jo zvečer peljali domov.

Odrasli so se s štiriletnim dojenčkom preselili v Teksas. Starši so bili povabljeni v ZDA na študij težav z rakom na univerzi v Houstonu. Zahvaljujoč svobodnejšemu urniku so starši dobili čas za vzgojo hčerke. Satoko ni pokazal nobenega nagnjenja k prihodnji ustvarjalnosti. Zato je oče otroku med obiskom enega od nakupovalnih centrov, kamor so se vsi šli pokazati, pokazal najpreprostejše elemente umetnostnega drsanja.

Deklica se je popolnoma spomnila lekcije in vse ponovila sama ob naslednjem obisku. Presenečeni nad hčerino nagnjenostjo k čudovitim športom so jo odrasli odpeljali v šolo umetnostnega drsanja. Hitra, a zelo sramežljiva študentka je bila takoj razporejena na individualne ure. Šport je iz običajnega hobija postopoma prešel v kategorijo resničnega dela. Zdaj so stalnemu treningu dodane stroge omejitve.

Novi uspehi

Tri leta kasneje se je družina vrnila v Deželo vzhajajočega sonca. Doma Satoko ni ustavil umetnostnega drsanja. Pokazala je fenomenalne rezultate. Mladi športnik je dolgo delal, izpopolnjeval zapletene elemente in drsanje vztrajno pripeljal do ideala. Trenerji so bili presenečeni, da je deklica veliko boljša od svoje starostne kategorije. Drsalec se je trikrat udeležil tekmovanj med mladinci. Leta 2013 je na državnem prvenstvu Miyahara osvojila bron.

Naslednje leto je bil čas za prvenec na prvenstvu štirih celin v Tajpeju. Satoko ni le premagal vseh tekmovalcev, temveč je sodnike navdušil tudi z osvojeno srebrno medaljo. Leta 2015 je v Seulu na podobnem prvenstvu deklica spet postala druga.

Zahvaljujoč stalnim treningom je športnik postal eden od udeležencev, razglašenih za svetovno prvenstvo v Šanghaju. Tretji rezultat je prinesel kratek izvirni program. Drsalčeva pričakovanja so presegla njene brezplačne nastope. Satoko je še enkrat osvojil srebrno medaljo. V ekipnem prvenstvu je drsalka postala tretja.

V novi sezoni 2015 v ZDA je Miyahara zmagala v Salt Lake Cityju. Mesec dni kasneje je mladi drsalec na tekmovanju v Milwaukeeju na veliki nagradi Skate America prejel bron. Zadnja etapa velike nagrade v Naganu ji je prinesla zlato.

Neuspehi in dosežki

V finalu tekmovanja v Barceloni drsalec ni pričakoval, da se bo povzpel nad četrto mesto. Miyahara je imela takšne možnosti po kratkem programu. Vendar pa je samovoljna izvedba dekle pripeljala na drugo mesto. Nato je bila druga zmaga v državnem prvenstvu in odlični rezultati prvenstva na Tajvanu.

V Bostonu je bila Miyahara imenovana med 5 najboljših singlov na svetu. Sodniki so ji podelili naslov azijske športnice prvenstva. Predolimpijska sezona se je začela s predstavitvijo zlata v Salt Lake Cityju, brona v federacijskem pokalu, srebra v Sapporu na veliki nagradi. Športnik se je povzpel na drugo stopničko stopničk. Na VN Marseille. Tudi tokrat je bil Satoko prvi v državnem prvenstvu.

Poškodba je deklici leta 2017 preprečila nastop na celinskem prvenstvu, izpustiti je morala svetovno prvenstvo in azijski turnir. Šele konec leta se je drsalec spet lahko pojavil na ledu. Samozavestno je nastopila na domači seriji, a se na stopničke ni dvignila. Deklica je postala prva med vsemi udeleženci na tekmovanjih v Ameriki.

Drsalec je državo predstavljal na finalu v Nagoji. Po neuspehu na tem turnirju so bili navijači navdušeni nad zmago v državnem tekmovanju. Celinski turnir je prinesel bron.

Športnik je pred odprtjem južnokorejskih olimpijskih iger pokazal zelo dobre obete. V moštveni konkurenci je Japonko več stopnic ločilo od nagrajenega mesta. Reprezentanca države se je povzpela na peto mesto.

Nove perspektive

Na prihajajočem svetovnem prvenstvu 2020 je Miyahara že vključen v reprezentanco.

Od poletja je deklica zamenjala mentorja. Satoko se je odločil, da bo program zakompliciral. Lee Barlell pomaga drsalcu izboljšati skakalno tehniko. Mi Hamada ostaja uradni mentor športnika. Vendar je nemogoče usposobiti učenca, ki je v Kanadi.

Miyahara ima neverjetno smučanje. Čuti odlično glasbo. Njen nastop pod "Schindlerjevim seznamom" oboževalci imenujejo prava mojstrovina.

Miyahara svoj prosti čas posveča izpopolnjevanju svojih veščin. Pogosto jo motivacija za izboljšanje tehnike drsanja naredi prejetem položaju drugega. Satoko sanja o osvojitvi novih meja s popolno izvedbo kompleksnih elementov.

Deklica ne namerava govoriti o svojem osebnem življenju. Navijači vedo, da ima slavni drsalec sestro. Oba ohranjata topel odnos. Pred tekmovanjem oboževalci podpirajo športnico na strani Instagram, tako da objavljajo njene slike s tekmovanja. Navijači so račun začeli sami. Sama Miyahara ne želi opozarjati na svoj vsakdan.