Stepan Maryanyan: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Stepan Maryanyan je eden najbolj obetavnih grško-rimskih rokoborb. Na prvenstvih Rusije, Evrope in sveta ima več zmag. Samo olimpijske nagrade ni v Maryanyanovi kasici in je za športnika glavne športne sanje.

Stepan Maryanyan: biografija, ustvarjalnost, kariera, osebno življenje

Biografija: zgodnja leta

Stepan Mailovich Maryanyan se je rodil 21. septembra 1991 v vasi Dinskaya blizu Krasnodarja. Oče ga je pripeljal v šport. Ko je bil Stepan star 9 let, je začel obiskovati oddelek za grško-rimske rokoborbe v vasi. Sprva zaradi velikih obremenitev tega športa ni maral. Stepan je na vse možne načine nasprotoval pouku, pred treningi je ušel pred treninge.

Vendar mu oče ni dovolil, da bi prenehal s športom. V armenskih družinah je starševa beseda zakon, zato je Stepan nadaljeval z izobraževanjem. Kasneje bo v intervjuju opazil, da je hvaležen očetu, ker mu ni dovolil, da bi prenehal s športom. Do 11. leta je bil Stepan vključen v trenažni proces in ni mogel več živeti brez grško-rimskih rokoborb.

Kot najstnik se je Maryanyan aktivno udeleževal različnih tekmovanj tako mestnega kot regionalnega pomena. V njegovi hranilnici v tistem obdobju nekaj deset medalj različnih imen.

Slika
Slika

Kariera

Ruski pokal 2012 je bil Stepanovo prvo uspešno tekmovanje med odraslimi. Potem je zasedel drugo mesto, ki je bilo zelo veselo. Istega leta je Maryanyan vzel srebro v Grand Prixu, posvečenem spominu na slavnega rokoborca Ivana Poddubnyja. Iste sezone je Stepan postal tretji v ruskem grško-rimskem prvenstvu v rokoborbi.

Naslednje leto je bilo za Maryanyan zelo uspešno. Zlato je osvojil na dveh pomembnih turnirjih: veliki nagradi Ivana Poddubnega in svetovnem pokalu. Na ruskem prvenstvu in pokalu evropskih narodov je bil Stepan tretji.

Slika
Slika

V celotnem letu 2014 Maryanyan ni tekmoval zaradi poškodbe. Naslednjo sezono je postal prvak evropskih olimpijskih iger, ki so bile v Bakuju. V intervjuju je športnik priznal, da mu je bila ta zmaga najbolj v spominu.

Leta 2017 je bil Stepan že "solidna" številka ena v kategoriji do 60 kg v ruski reprezentanci v grško-rimski rokoborbi. Sezono je začel s tretjim mestom na VN Ivana Poddubnega. Spomladi je zmagal v svetovnem pokalu, poleti pa prvič postal prvak države in si zagotovil mesto v reprezentanci za prihajajoče prvenstvo planeta.

Slika
Slika

Maryanyan je šel na svetovno prvenstvo, ki je bilo v Parizu, da bi zmagal, vendar je izgubil en boj in na koncu postal tretji. Stepan je svoj "bron" namenil Rusiji. Tri mesece kasneje je osvojil evropski pokal narodov.

Poleti 2019 je Maryanyan ponovil uspeh v Bakuju pred štirimi leti in znova postal zmagovalec evropskih iger. Zdaj so vse misli športnika zasedene s pripravami na olimpijske igre v Tokiu.

Osebno življenje

Stepan Maryanyan se trudi, da ne bi oglaševal svoje družine. V njegovih družabnih omrežjih si lahko ogledate samo slike s treningov in tekmovanj. Vendar pa je v intervjuju športnik dejal, da ima ženo in majhno hčerko.