Denis Ablyazin: Biografija, Ustvarjalnost, Kariera, Osebno življenje

Kazalo:

Po zaslugi umetniške gimnastike je Denis Ablyazin oblikoval neustavljivo voljo do zmage, fizično moč in sposobnost prenašanja porazov in bolečin zaradi športnih poškodb. Kot športnik si je zadal težke naloge in uspešno premagal visoke standarde zahtev zase.

Denis Ablyazin

Življenjepis

Ruski telovadec Denis Ablyazin prihaja iz mesta Penza, kjer se je rodil leta 1992 3. avgusta. Denis je bil že od malih nog navdušen nad različnimi športi, saj je bil zelo energičen in dobro grajen. Njegov prvi hobi je bil hokej na ledu. Do vpisa v otroško športno šolo Lavrova je izbiral med kolesarjenjem in gimnastiko. Prvi trening se je začel, ko je bil deček star šest let in pol. Sprva je pouk potekal s težavo, saj mu je primanjkovalo prilagodljivosti. Veliko je delal, da je izpolnil zahteve po umetniški gimnastiki, ki so zelo stroge. Trije večerni treningi na uro in pol na teden so dali odlične rezultate. Fant je postal spreten in z lahkoto izpolnil zahtevane standarde. Dve leti po začetku pouka je Denis prešel na bolj zapleten urnik treningov. Leto kasneje je bil podvržen težkim regulativnim standardom, da je prejel prvo kategorijo odraslih v umetniški gimnastiki.

Slika
Slika

Trenerji so videli, kako raste Denisova veščina. Njegov prvi mentor Pavel Alenin je dvanajstletnega športnika uspel prepričati v potrebo po nadaljevanju treningov, da bi lahko začel kariero športnega telovadca. Ves dan Denisa je bil razporejen po minutah, in ko je moral v športno bazo "Lake Krugloye" blizu Moskve, je fant ves svoj čas posvetil športnim aktivnostim. Večerne ure je posvetil proučevanju šolskih predmetov, tako da vzgoja ni trpela zaradi intenzivnega gimnastičnega treninga. Denis Ablyazin je imel zanesljivo podporo pri osebah slavnih trenerjev - Sergeja Starkina in Dmitrija Derzhavina.

Kariera in prispevek k reprezentanci

Prva tekmovanja, na katerih se je udeležil Denis, so bili šolski športni dnevi. Športnik je na turnirju v Čeljabinsku osvojil prvo medaljo (srebro). Sledilo je zlato na ruskem mladinskem prvenstvu v parterju. Iz prvenstva v prvenstvo je športna vednost Dmitrija Abljazina rasla. Na vseh prireditvah, ki so potekale v ruskih mestih, je prejel zaslužene nagrade. Telovadec je odlično fizično pripravljenost pokazal leta 2010, ko je na svetovnem pokalu na Hrvaškem osvojil srebro.

Slika
Slika

Sledilo je evropsko prvenstvo v Berlinu in svetovno prvenstvo v japonskem Tokiu. Denis je nastopil na evropskem prvenstvu 2012 in prejel srebrno medaljo v ekipnem prvenstvu ter bronaste medalje za skoke in vaje na obročih. Postal je pravi športnik, ki je podlegel najtežjim standardom mednarodnih tekmovanj.

Slika
Slika

Vrhunec športne kariere Denisa Ablyazina je prišel leta 2012, ko je v sklopu ruske reprezentance na poletnih olimpijskih igrah prejel srebrno in bronasto medaljo. 2013 je športniku prineslo zlato v Kazanu, kjer je bila poletna univerzijada. Olimpijske igre 2016 so bile bogate z medaljami. V Riu de Janeiru je športnik osvojil bronasto medaljo za vaje na obročih in dve srebrni medalji v ekipni tekmi.